Wpisany przez Anna Gębala
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017 17:29

Spotkanie z policją

7 września w Szkole Podstawowej w Brodach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem policji – Panią Katarzyną Herma. Pani Kasia przygotowała dla uczniów ciekawą prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Celem tego spotkania było przekazanie dzieciom  podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństw wynikających z nieostrożności pieszych i kierowców. Dzieci wysłuchały prelekcji  dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Zwrócono szczególną uwagę na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyła ilość pytań skierowana do gościa.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, do której również przystąpiła szkoła w Brodach. Już po raz 8 organizuje ją Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Akcja trwa od września do listopada, a jej celem jest popularyzacja bezpiecznego poruszania się uczniów po drogach oraz zwrócenie uwagi na ustawowy obowiązek zakładania elementów odblaskowych przez pieszych. Jak co roku nauczyciele brodzkiej szkoły wyznaczyli sobie bardzo ambitne zadania w tym zakresie, a w najbliższym czasie pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Brodach zostaną wyposażeni w kamizelki odblaskowe – zapowiedziała dyrektor szkoły Małgorzata Prażnowska.