Wpisany przez Monika Gunia
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 13:42

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany, by zwiększyć świadomość i bezpieczeństwo uczniów. Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” obejmuje corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce.

Tegoroczne klasy pierwsze biorą udział w powyższym programie, a następnie napiszą Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez siebie wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Test zostanie przeprowadzony w listopadzie. W ramach akcji wszystkie dzieci otrzymują specjalnie przygotowaneksiążeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą utrwalać wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. Materiały tegorocznej edycji programu zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu.

Program jest przygotowywany we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl. Szkolnym koordynatorem jest p. Monika Gunia.