Środa, 11 Kwiecień 2018 19:27

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Są w historii naszego narodu takie momenty, o których nie można zapomnieć. Do nich między innymi należy historia, która miała miejsce w Katyniu.
Przed budynkiem naszej szkoły od 2010 roku znajduje się mały obelisk, kryjący w sobie ziemię przywiezioną właśnie z Katynia. To w tym miejscu spotykamy się co rok, by czcić pamięć zamordowanych tam żołnierzy.
Dzisiejsza uroczystość nie zakończyła się na szkolnym podwórku, ale przeniosła do sali gimnastycznej, gdzie młodzież posłużyła się słowami poetów oraz samych ofiar Katynia, by przybliżyć swoim kolegom fragment historii.
W ciszy uczniowie wysłuchali wierszy oraz piosenek. Minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych, ale też ofiar katastrofy smoleńskiej, której rocznica przypada również dzisiaj.