Wpisany przez Katarzyna Pływacz

XII Olimpiada Matematyczna Juniorów

W tegorocznej edycji konkursu startowało 6 uczniów z naszej szkoły.  Zawody pierwszego stopnia składały się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. W części testowej udział wzięli wszyscy uczniowie. Największą liczbę punktów uzyskał uczeń klasy   III b Jan Chyczyński, który uczestniczył również  w części korespondencyjnej. Po podsumowaniu wyników z obu części konkursu, zakwalifikował się do  udziału w zawodach II stopnia, które odbędą się 14 stycznia 2017 r. w Krakowie. Uczeń otrzymał również zaproszenie do udziału w Warsztatach Matematycznych prowadzonych przez dr Jacka Dymela, jednego z założycieli OMJ. Trzymamy kciuki za Jana i życzymy powodzenia w etapie okręgowym tych elitarnych zawodów.