Dzień Nauczyciela

„Dzień 14. października to jest święto pracownika, który w trudzie i mozole wychowuje dzieci w szkole” zaśpiewała dziś podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej klasa 4 naszej szkoły. Uczniowie wyrapowali dzieje polskiej oświaty i zachodzących w niej przemian. Można było prześledzić, jakie pomysły na nauczanie dzieci i młodzieży mieli kolejni reformatorzy. Czwartoklasiści „posprzeczali” się na scenie o to, który przedmiot w szkole jest najważniejszy. Całość przeplatana była piosenkami.

Za „trud i mozół” swoich nauczycieli nagrodziła dzisiaj Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Prażnowska. Byli to: mgr Ewelina Brózda, mgr Izabela Budzowska, mgr Aneta Drozd, mgr Barbara Moskała, mgr Iwona Niedźwiedź, mgr Katarzyna Pływacz,  mgr Garbiela Typa-Gawron, mgr Dorota Węgrecka-Wójcik, mgr Damian Pawlikowski i mgr Jacek Wojewodzic. Wśród nagrodzonych pracowników znaleźli się: pani Joanna Błachut, pani Małgorzata Górnisiewicz, pani Anna Paździora, pani Grażyna Łopata i pan Andrzej Gonek.

W tym miejscu dodać trzeba, że Nagrodą Burmistrza Kalwarii uhonorowana w tym roku została pani mgr Anna Góralczyk. Serdecznie gratulujemy!

Były podziękowania, były i życzenia – od uczniów, rodziców. Był też czas na wspomnienie zmarłej tego lata nauczycielki naszej szkoły – pani Moniki Guni.

W akademii oprócz uczących się i uczących wzięli również udział byli pracownicy naszej szkoły, a dzisiaj już emeryci.