Nadchodzi dzień bajkowy… Czy kostium już gotowy?

6 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W naszej szkole  4 listopada (poniedziałek) na korytarzu przygotowane będą gazetki dotyczące bajek i bajkopisarzy. Serdecznie zachęcamy aby w tym dniu wszystkie chętne osoby przebrały się za wybraną postać z bajki. Klasa z najwyższym procentem przebranych osób otrzyma kupon na niepytanie, który będzie mogła wykorzystać w dowolny dzień na jednej z lekcji. W przypadku remisu kupon otrzyma klasa z wyższym poziomem czytelnictwa. W czasie przerw, przy dźwiękach muzyki z bajek dobiegających ze szkolnego radiowęzła, przeprowadzane będą bajkowe quizy. Tego dnia rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.