Dzień Postaci z Bajek

4 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Głównym celem wydarzenia była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski przygotował dla całej społeczności szkoły ciekawe atrakcje. Wszyscy chętni uczniowie mogli się przebrać za wybraną bajkową postać, a klasa, której procent przebranych osób był najwyższy została obdarowana nagrodą w postaci kuponu na „Niepytanie”, który będzie można wykorzystać w ciągu bieżącego roku szkolnego. Stuprocentową frekwencją bajkowych postaci poszczyciła się klasa „0”, która swoją nagrodę postanowiła przekazać w ręce klasy znajdującej się na drugim miejscu- klasie „3 b” z wynikiem 86%. Ostanie miejsce na podium przypadło klasie „6 a”- 78% przebranych osób.

W trakcie przerw na korytarzu, każdy mógł sprawdzić swoją wiedzą o bajkowym świecie odpowiadając na specjalnie przygotowane na ten dzień quizy, które cieszyły się ogromną popularnością sądząc po bardzo długich kolejkach. Oczekującym czas umilały audycje muzyki bajkowej dobiegające ze szkolnego radiowęzła.

Dzień Postaci z Bajek był także idealna okazją do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” organizowanego w ramach miesiąca bibliotek szkolnych i pedagogicznych obchodzonego w październiku. Do konkursu wpłynęło 56 prac plastycznych, pośród których jury w składzie Izabela Łodziana, Jacek Wojewodzic i Dorota Wegrecka-Wójcik biorąc pod uwagę estetykę pracy, pomysłowość i oryginalność przyznała 

w kategorii 1- klasy I-III:

1 miejsce dla Barbary Janczar kl. 3;

2 miejsce dla Sandry Wojewodzic kl. 3;

3 miejsce dla Zuzanny Sarapaty z kl. 1;

Wyróżnienia dla Emilii Hojki z kl. 3, Antoniego Mentla z kl. 3, Mileny Zdziebko z kl. 1, Aleksandry Grodeckiej z kl. 3;

 

w kategorii 2- klasy IV-VIII:

1 miejsce dla Anny Linhardt kl. 5;

2 miejsce dla Klaudii Majdy z kl. 8;

3 miejsce ex aequo dla Pawła Balonka kl. 8 i Zofii Janiczak kl. 5.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do odwiedzania biblioteki, która pomoże w snuciu planów na jeszcze ciekawsze kreacje bajkowych i nie tylko postaci w przyszłym roku.