Mikołajki w Wygiełzowie

Uczniowie  klas III a i III b wybrali się 06.12.2019 r. na wycieczkę do skansenu w Wygiełzowie. Głównym celem wycieczki był  udział dzieci w warsztatach o tematyce Bożonarodzeniowej. W tym celu uczniowie wraz z opiekunami udali do drewnianego dworu z Drogini, który został odtworzony w wygiełzowskim skansenie w XVIII wieku. W czasie zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, jakie panowały kiedyś w polskich wsiach i mogły porównać je do panujących dzisiaj. Wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe (takie jak koszyczek i „świat”), a nawet samodzielnie upiekły i ozdobiły pierniczki.

Małgorzata Pocielej, Katarzyna Kwaśnica