Szkolny Konkurs Kolęd 2019

Konkurs kolęd stał się tradycją naszej szkoły. Odbywa się od 20. lat i cieszy się powodzeniem wśród uczniów. Przebiega w dwóch etapach: indywidualnym oraz zespołowym. Zespoły tworzą klasy, dla których nagrodą jest dofinansowanie do klasowego wyjazdu na wycieczkę. Indywidualni artyści otrzymują drobne upominki. Nie nagroda jest jednak najważniejsza, ważny jest występ, możliwość pokazania talentu.

W tym roku do konkursu indywidualnego przystąpiło około 40 wykonawców, wśród których najlepszymi okazali się: Wiktoria Marszałek z klasy 3b, która zajęła I miejsce, Emilia Filipiak z klasy 3a oraz Oliwia Lawendowska z klasy 2, którym jury przyznało dwa równorzędne II miejsca. W kategorii uczniów z klas 4-8 zwyciężyła Zuzanna Wyka z klasy 4.

Wśród klas młodszych najlepsza okazała się „Zerówka”, natomiast z klas starszych jury nagrodziło klasę 4.