Turniej Szachowy 2020

22 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach odbył się pierwszy gminny Turniej Szachowy. W imprezie wzięło udział 13 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych i 33 uczniów klas IV-VIII. Oprócz uczniów z Brodów na turnieju byli reprezentanci szkół z Kalwarii Zebrzydowskiej, Stanisławia Dolnego Kępki, Stanisławia Dolnego Dolany, Przytkowic i Barwałdu Górnego.

W pierwszej grupie wiekowe:

  • I miejsce – Stanisław Chabrowski z Przytkowic
  • II miejsce – Karol Smajek z Przytkowic
  • III miejsce – Wojciech Kowalczuk z Przytkowic

W drugiej grupie wiekowej:

  • I miejsce – Dawid Jaromin ze Stanisławia Dolnego Dalany
  • II miejsce – Wiktoria Sermak z Brodów
  • III miejsce – Łukasz Król ze Stanisławia Dolnego Dolany

Wszystkie te osoby otrzymały nagrody rzeczowe, medale i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju i pamiątkowe smycze, które będą przypominały uczniom o imprezie. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim podzielonych na dwie grupy wiekowe. Nad poprawnością rozgrywek czuwali: Ewelina Brózda i Marek Hordziej.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  – dr hab. inż. Augustyn Ormanty i Pani Teresa Wypiór z wydziału ds. Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu.

Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza i Rady Rodziców z Brodów, zawodnicy i opiekunowie mogli korzystać z poczęstunku.

O naszym pierwszym gminnym Turnieju Szachowym zrobiło się głośno w lokalnych mediach:

Ewelina Brózda