Jasełka 2020

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 23 stycznia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.

Na tę okazję w sali gimnastycznej społeczność szkolna zgromadziła się o godzinie 10.00, natomiast drugie przedstawienie odbyło się dla rodziców podczas wywiadówki o godzinie 16.00.

Wszystkim przybyłym uczniom oraz rodzicom od razu w oczy rzuciła się przepiękna sceneria wykonana przez panią Mirosławę Stokłosę i Dorotę Węgrecką-Wójcik, którym za wykonaną wielką pracę bardzo dziękujemy.

Przybyła publiczność spotkała grono aniołów, grupę pasterzy, trzech króli, Heroda, woła i osła i wielu innych bohaterów. Pośród odegranych ról oczywiście kluczową sceną było poszukiwanie noclegu przez Marię i Józefa dla Jezusa, który ma się narodzić w Betlejem. Nie zabrakło kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży a także pani Karoliny Zając, której bardzo dziękujemy za przygotowanie oprawy muzycznej.

W tym roku przedstawienie Jasełkowe odegrała klasa 8 oraz nauczyciele naszej szkoły: pani Katarzyna Kwaśnica oraz pan Jacek Wojewodzic, którzy ujawnili swój wielki talent. Wszyscy wykazali się świetną grą aktorską, co publiczność doceniła naprawdę gromkimi brawami.

Tradycyjnie przedstawienie niosło też ze sobą przesłanie mówiące nam o tym, że Ci znajdują Jezusa, którzy Go szukają, a sens naszemu życiu nadaje wiara w to, że spotykając GO otwieramy się na miłość i dobro po to, aby się nimi dzielić z innymi.

Pastuszkowie lekko przestraszeni, Matka Boża z delikatnym uśmiechem szczęśliwej mamy, Herod niosący postrach oraz wół i osioł szukający Króla. Tak zapamiętamy te Jasełka, a na kolejne za rok czekamy już z niecierpliwością.


o. Fabian Wikiera