Ważny komunikat !!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zajęcia w szkołach i przedszkolach będą zawieszone na 2 tygodnie.
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. Dla dzieci, dla których nie będzie można zapewnić, poza szkołą, opieki z dnia na dzień, ustalone zostały wyłącznie działania opiekuńcze w godzinach od 7.00 do 16.00.

Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół – nie będzie w szkole dyżuru opiekuńczego.

Bardzo proszę zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w tym czasie. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełniać, ugruntować i poszerzać wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

Proszę przypomnieć dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny – rygorystycznie proszę przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń. Najlepszym wyjściem dla nich będzie niewychodzenie z domu.

Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły