Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020

Samorząd w szkole tworzą uczniowie. Mają prawo wybrać spośród siebie osoby, które w ich imieniu będą decydować o różnych rzeczach w szkole. Nic więc dziwnego, że o wejście do SU stara się wielu uczniów. Przygotowują swój program wyborczy, który prezentują w postaci plakatów w szkole.

W tym roku wybory miały nieco inny przebieg. Ze względów bezpieczeństwa – nie było apelu, podczas którego w latach poprzednich osobiście prezentowali się kandydaci. Musieli więc zadbać o to, by ich plakaty były widoczne. Niektórzy postawili na wielkość, inni na kolor czy oryginalność. Co zadecydowało? Nie wiadomo. W końcu wybory są tajne.

W tym roku głosowanie odbyło się w inny sposób – zdalnie, online, przy pomocy formularzy do głosowania.

Kto zwyciężył?Do Samorządu weszły (w kolejności alfabetycznej): Aleksandra Filipiak z kl. 8, Emilia Kaczor z kl. 7b, Urszula Sarkowicz z kl. 5 oraz Wiktoria Zaręba z kl. 6. W najbliższym czasie dziewczęta podzielą się rolami.Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy w całym roku szkolnym