Pierwszaki czytelnikami

7 października 2020 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet biblioteki przyjętych zostało 25 uczniów.

Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. O tym jak działa biblioteka, kto wypożycza książki, a kto je pisze, jak należy się zachować w bibliotece, jak rozpoznać książkę z biblioteki opowiedział Gienek – pacynka wąż, którego żarty wprowadziły radosny nastrój w trakcie zajęć.  Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili odpowiadając na pytania ukryte w balonach.

Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze oraz otrzymali karty biblioteczne, dzięki nowoczesnej technologii systemu bibliotecznego MOL Optivum.

Lekcja biblioteczna zakończyła się wypożyczeniem przez pierwszaków pierwszych książek.

Dorota Węgrecka – Wójcik