Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę szkolną. W trakcie zajęć realizowali różne projekty związane z bajkami m. in. projektowali bajkowe zakładki do książek czy wcielali się w bajkową postać tańczącej Wielbłądzicy baletnicy. W tym dniu uczniowie mogli również odebrać drobne nagrody niespodzianki za rozwiązany w domu quiz on-line.

W ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze (książki i materiały edukacyjne dla rodziców).

Najlepszą recenzją dzisiejszego dnia są uśmiechnięte oczy uczniów, które możemy oglądać w poniższej filmowej relacji.

Dorota Węgrecka-Wójcik