29. Finał WOŚP

Finał z głową, czyli 29. Edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej Gminie

Już 31 stycznia (niedziela) na ulice naszej gminy wyjdzie 62 wolontariuszy, którzy po raz kolejny będą kwestowali w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Przypomnijmy, że już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Sztab jak co roku został powołany przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, a na jego czele stanął Dyrektor placówki pan Andrzej Burdek. W Sztabie działa kilkuosobowa grupa wolontariuszy, którzy przygotowują tegoroczne wydarzenie. W dniu Finału, w niedzielę, 31 stycznia, przez cały dzień można przychodzić do Sztabu, gdzie funkcjonuje puszka stacjonarna, będzie także możliwość dokonania transakcji za pomocą terminalu płatniczego. Puszki stacjonarne działają od kilku dni w różnych punktach usługowo-handlowych – wypatrujcie ich!

Mimo nadzwyczajnej sytuacji, z jaką borykamy się od miesięcy, Sztab Kalwaria przygotował kilka atrakcji dla mieszkańców naszej Gminy. W programie: konkurs plastyczny dla dzieci „Najpiękniejszy lizak”, loteria fantowa w Starym Kinie, warsztaty plastyczne online, licytacje na Allegro Charytatywnie oraz Światełko do Nieba, w tej edycji w nadzwyczajnej formie (ale na razie pozostaje to niespodzianką).

Konkurs „Najpiękniejszy lizak” skierowany jest do dzieci do 10. roku życia, trwa do 29 stycznia (piątek). Prace wykonane dowolną techniką można składać w Starym Kinie w godzinach pracy biura (pon-pt, 8:00-16:00). Ogłoszenie wyników w dniu Finału. Regulamin: http://ckstkalwaria.com/nowa/konkursy/1020-wosp-2021-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-najpiekniejszy-lizak

Trwają aukcje na Allegro Charytatywnie, przedmioty przekazane do Sztabu są wystawiane na platformie aukcyjnej, linki do poszczególnych aukcji można znaleźć na grupie faceboowej. Pośród nich wiele ciekawych pozycji, m. in. grafika i dwa kafle ceramiczne autorstwa Grzegorza L. Piotrowskiego, anioł z pracowni ceramicznej „Ulepianka” autorstwa Joanny Piotrowskiej, dwa oprawione Artura Brockiego, koszulka z podpisami pierwszego składu kadry narodowej od PZPN, domek z pracowni Niezwykły Zakątek, ceramika Joanny Palczewskiej, czapeczka z autografami Braci Collins, płyty z autografami od Big Cyc, Luxtorpedy, Marcina Dańca i wiele innych perełek!

W niedzielę, 31 stycznia br., w godzinach 10:00-17:00 będzie działała loteria fantowa w Starym Kinie. Losowanie nagrody głównej odbędzie się ok. 18:00, a wyniki zostaną zaprezentowane na funpagu facebookowym WOŚP Kalwaria. 

Partnerzy Finału: Cukiernia Pysia, Cukiernia Kwiatek, Gastrosfera, Mrówka Kalwaria, Grzegorz L. Piotrowski, Pracownia Niezwykły Zakątek, Pracownia Ulepianka i inni.

FACEBOOK: @wospkalwariazeb

INSTAGRAM: wospkalwaria2021

WWW: ckstkalwaria.com

YouTube: https://youtu.be/IvnS7Hr8lNo 

Zapraszamy!