Światowy Dzień Kota

Czy wiedzieliście, że słynny artysta Pablo Picasso był wielbicielem kotów? Często ukazywał je w swoich pracach, nie zawsze w przyjazny sposób.

Z okazji dzisiejszego święta jakim jest Światowy Dzień Kota- kot był tematem lekcji bibliotecznej w klasie 3. Mówiliśmy o kocie w literaturze, sztuce i filmie, a także poznawaliśmy ciekawostki o tych drapieżnych ssakach. Następnie podjęliśmy próbę ukazania różnych kocich portretów.

Dzień kota jest obchodzony w Polsce od 2006 roku i ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Warto zatem „rozejrzeć się dookoła” czy jakiś zwierzak nie potrzebuje naszej pomocy.

Zdjęcie Pabla Picasso zostało pobrane ze strony www.kukulturze.pl


Dorota Węgrecka-Wójcik

https://youtu.be/O9nwUYirCqo

Karolina Zając