Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Już po raz drugi w nietypowy sposób zakończyliśmy rok szkolny. O 8:30 świadectwa z rąk Dyrektor szkoły, mgr Małgorzaty Prażnowskiej, odebrali uczniowie klas 0-3. Uczniowie starszych klas przyszli do szkoły na 10:15. Tak jak u ubiegłym roku krzesła były ostawione w sporych odległościach od siebie, obowiązywały maseczki.

Pani Dyrektor mówiła o trudnościach, które spotkały nas w czasie nauki, ale też o wytężonej pracy, wielu nowych doświadczeniach i osiąganiu sukcesów w nielicznych konkursach, które się odbyły. Podziękowała uczniom za wysiłek i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy.

Szczególne słowa skierowała do ósmoklasistów, którzy tego dnia po raz ostatni przyszli do szkoły. Zachęciła, by słowa Patrona naszej szkoły: „Bądź sobą – szukaj” towarzyszyły im każdego dnia nowego etapu edukacji. Życzyła również wszystkim uczniom dalszych sukcesów, by szli w życie śmiało, z uśmiechem i wysoko podniesioną głową. 

Po 40 latach pracy na zasłużony odpoczynek zdecydowała się wieloletnia Kierownik świetlicy szkolnej, a w ostatnich latach również Pedagog – pani Mirosława Stokłosa. Padło wiele ciepłych słów, bo ciepłą i często uśmiechniętą osobą jest pani Mira. Były też łzy wzruszenia. Nie zabrakło kwiatów, artystycznych elementów, portretów wykonanych przez uczniów.

Ze szkołą żegnali się również ojcowie katecheci – Kasjan i Fabian. Pierwszego pożegnaliśmy 18 czerwca, tego drugiego – w ostatni dzień roku szkolnego. Dyrektor szkoły dziękowała im za wspólne rozpoczynanie i kończenie modlitwą każdego roku szkolnego, za dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, ale też przeżywanie smutków i radości podczas rozwiązywania szkolnych problemów. Swoje słowa podziękowania skierowali również uczniowie. Mamy nadzieję, że praca w szkole w Brodach będzie im się kojarzyła z tymi dobrymi chwilami. Polecamy ich opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Ostatnim punktem uroczystości były słowa podziękowania skierowane do pani Dyrektor. To na Jej barkach spoczywała odpowiedzialność za pracę szkoły w trudnym czasie nauczania zdalnego, stacjonarnego i hybrydowego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy z ogromu obowiązków dyrektora szkoły. Często jest to praca niewidoczna dla kogoś z zewnątrz. Tym bardziej więc zasłużone jest docenienie tej pracy. Wyrazem podziękowań były kwiaty i skromy dyplom uznania, ale spowodował on wzruszenie i wielką radość obdarowanej.

Rok szkolny 2020/21 dobiegł końca. Przed nami WAKACJE – wytęsknione, wyczekane.

Życzymy, by były czasem zabawy, radości, przygody!

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w szkole i to w niej będziemy się uczyć!