Półkolonia letnia 2021

W dniach 28 VI – 2 VII uczniowie naszej szkoły spotkali się na zajęciach w ramach półkolonii letniej. Nauczyciele przygotowali dla nich różnorodne atrakcje, których głównym celem było poznanie lokalnego środowiska oraz jego historii. Uczniowie przemierzali pieszo Brody i okolice, korzystali z bogatej oferty zajęć i ciekawych propozycji aktywnego spędzania czasu.

W pierwszym dniu wypoczynku, uczestnicy półkolonii odwiedzili jednostkę OSP Brody. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi oraz prezesa jednostki, Pana Piotra Żabeckiego, zapoznali się z ciekawą, ponad 100 – letnią historią OSP, obejrzeli nowy wóz bojowy Kamaz oraz pokazy strażackich umiejętności. Największą atrakcją okazała się kurtyna wodna, która w ten upalny dzień, przyniosła wiele radości.

W drugim dniu uczniowie odwiedzili siedzibę sąsiedniej gminy Skawinę. W trakcie wycieczki zwiedzili pałacyk „Sokół”, w którym niegdyś przebywał król Kazimierz Wielki oraz poznali historię miasta. Następnie świetnie się bawili w parku miejskim, gdzie czekały na nich place zabaw i linarium dla dzieci.

W trzecim dniu półkolonii zorganizowano wyprawę do kina w WCK w Wadowicach. Uczniowie obejrzeli film „Magiczne Muzeum”, którego główny bohater przeżywa mnóstwo przygód w zapomnianym muzeum starych lalek. Kolejnym punktem wycieczki były pyszne lody i spacer po papieskim mieście.

W czwartym dniu wypoczynku uczniowie poznali postać fundatora sanktuarium kalwaryjskiego i Kalwarii Zebrzydowskiej, Mikołaja Zebrzydowskiego. W trakcie zajęć plastycznych, rozkodowywali symbole miasta. Następnie udali się do Centrum zabaw dla dzieci „Lalalandia” w Barwałdzie Górnym, gdzie wesoło i aktywnie spędzili czas.

Na zakończenie półkolonii uczestnicy wybrali się do Alpaca Home w Krzyszkowicach, gdzie poznali cudowne Alpaki. W tym pięknym i zielonym miejscu uczniowie odpoczywali na łonie natury w ich towarzystwie. Mieli możliwość dokarmiania zwierząt marchewką oraz zapoznania się z ciekawostkami i przydatnymi informacjami o tym gatunku.

Opiekunowie: Karolina Zając, Katarzyna Pływacz