Narodowe czytanie

Nasza szkoła przystąpiła do polskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej pt. „Narodowe Czytanie”. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i polega na publicznym odczytywaniu obszernych fragmentów dzieł literackich.

Tegoroczną, jubileuszową lekturą akcji została „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W naszej bibliotece w dniach od 3 do 9 września 2021 r. odbył się cykl spotkań, podczas których prezentowano fragmenty sztuki. W role głównych bohaterów wcielili się nasi ósmoklasiści i nauczyciele. 

Chętnych do zapoznania się z całością zapraszamy na stronę https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/moralnosc-pani-dulskiej/ gdzie można pobrać dramat autorstwa Gabrieli Zapolskiej w formie e-bookubaner - Moralność pani Dulskiej

Dorota Węgrecka – Wójcik