„Inżynier przyszłości”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie pt. „MŁODY INŻYNIER ODKRYWCA – SZKOLNA AKADEMIA TECHNIKI”.

Głównym celem projektu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej z zakresu nauk technicznych, rozwoju twórczego myślenia i rozwijania pasji, wzbogaceniu wiedzy przyrodniczo-matematycznej z zakresu geografii, matematyki, fizyki, zapoznania ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.

Program, w którym biorą udział uczniowie klas 7, 8a i 8b obejmuje dwa spotkania terenowe oraz dwa spotkania online.

28 września 2021 r. klasa 7 odwiedziła Krzemionki Krakowskie gdzie w trakcie spaceru uczniowie wysłuchali między innymi o historii tego miejsca, a następnie przystąpili do ćwiczeń w terenie z kompasem.