Dzień Edukacji Narodowej

„Czternastego października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!”.

14 października w naszej szkole obchodziliśmy święto – święto nauki, święto wiedzy, święto nauczyciela i święto ucznia. Uczniowie klasy 4 złożyli podziękowania pedagogom i pracownikom szkoły – za włożony trud i serce oraz za zaangażowanie w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Za pomocą piosenek i wierszyków czwartoklasiści dziękowali nauczycielom za przekazywanie wiedzy książkowej, jak i tej najważniejszej: życiowej. Uczniowie docenili starania wychowawców w przekazywaniu wartości, jakimi są: szacunek, empatia, tolerancja i wrażliwość na drugiego człowieka. Prowadzący życzyli pedagogom zdrowia, siły i wytrwałości oraz czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy. Podczas akademii gromkimi oklaskami została nagrodzona Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Prażnowska oraz mgr Jacek Wojewodzic, których Burmistrz Miasta Kalwaria uhonorował swoją nagrodą. Pani Dyrektor również dziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Swoją nagrodą obdarowała nauczycieli: mgr Lucynę Biernacką, mgr Izabelę Budzowską, mgr Marię Garlacz, mgr Annę Góralczyk, mgr Barbarę Moskałę, mgr Iwonę Niedźwiedź, mgr Dorotę Węgrecką- Wójcik oraz mgr Karolinę Zając. Dyrektor szkoły nagrodziła również wyróżniających się pracowników obsługi i administracji: panią Joannę Błachut, panią Małgorzatę Górnisiewicz, panią Małgorzatę Kędziorę, panią Annę Koptę, panią Grażynę Łopatę, panią Annę Paździorę i pana Janusza Skrzyńskiego.

Aldona Wiśniewska