Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

5 listopada był niezwykłym dniem w naszej szkole. Pojawiło się w niej bowiem wiele najrozmaitszych postaci, przypominających te znane nam z bajek. To uczniowie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wzięli udział w konkursie na najliczniej przebraną klasę. Wyniki ukształtowały się następująco: klasa 1b- 100% plus wychowawca, oddział „0”- 100 %, klasa 2- 92%, klasa 1a- 91% plus wychowawca, klasa 3- 75%, klasa 7- 65%, klasa 8b- 56%, klasa 5b- 56%, klasa 8a- 39%, klasa 5a- 35%, klasa 4- 22% plus wychowawca, klasa 6- 6%. Na zwycięską klasę czekała nagroda niespodzianka, którą okazało się 3 kg mandarynek (wszak w okresie jesienno-zimowym trzeba dostarczać sobie witamin). Pierwszaki przyjęły nagrodę z nieukrywaną radością i rozbawieniem. Oddział „0” również otrzymał drobne podarunki, ponieważ uplasował się niewiele za zwycięzcami.

Ponadto w tym dniu można było na korytarzu sprawdzić swój stan wiedzy o bajkowym świecie- odpowiedzieć na pytania quizu dedykowanego różnym klasom. Na każdego znawcę bajek czekał drobny upominek.

O godzinie 9:45 miał miejsce flash mobe, podczas którego spontanicznie zebrani na korytarzu uczniowie zatańczyli „makarenę”.

W tym dniu w bibliotece można było również wykonać bajkową zakładkę- do zadania bardzo ambitnie podeszła klasa 3, wykorzystując mnóstwo świecącego brokatu, który pozostanie jeszcze długo w ukrytych zakątkach biblioteki- tak długo, jak nasze wspomnienia o tym bajecznym dniu ?


Dorota Węgrecka – Wójcik