Spotkanie profilaktyczne z policjantem

25 listopada 2021 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie profilaktyczne z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Wadowicach asp. sztab. Małgorzatą Hombesch i asp. sztab. Zbigniewem Przybekiem.

Policjantka i policjant przekazali uczniom klas 4-8 najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Uświadomili młodzież jakie konsekwencje wynikają z kontaktu ze środkami odurzającymi oraz dopalaczami. Funkcjonariusze wspomnieli ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z sieci Internet, o zasadach, którymi powinni kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych. Przede wszystkim starali się przekazać słuchaczom, że nikt w Internecie nie jest anonimowy.

Policjanci przeprowadzili również spotkanie dla uczniów klas 1-3, a tematem prelekcji i odgrywanych scenek było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz w kontaktach z osobą obcą. Uczniowie dowiedzieli się również z czego składa się wyposażenie stroju policjanta i do czego służy.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Mamy nadzieję, że tego typu działania zwiększą świadomość młodzieży na temat konsekwencji wynikających z określonych działań oraz posłużą lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Spotkanie z policjantem