MŁODY INŻYNIER ODKRYWCA – SZKOLNA AKADEMIA TECHNIKI

Dziś klasa 8a wzięła udział w ćwiczeniach na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Tematem ćwiczeń były skarby ziemi: minerały i woda. Uczniowie dowiedzieli się także jakie kierunki kształcenia mogliby wybrać na tej uczelni w przyszłości. Był to kolejny element realizacji projektu Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie pt. „MŁODY INŻYNIER ODKRYWCA – SZKOLNA AKADEMIA TECHNIKI” do którego przystąpiła nasza szkoła.Głównym celem projektu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej z zakresu nauk technicznych, rozwoju twórczego myślenia i rozwijania pasji, wzbogaceniu wiedzy przyrodniczo-matematycznej z zakresu geografii, matematyki, fizyki, zapoznania ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.


Dorota Węgrecka-Wójcik