Happy Saint Patrick’s Day!

Dzień św. Patryka

Tegoroczne obchodzenie Dnia Świętego Patryka w naszej szkole zostało rozłożone na dwa dni.

We wtorek 15.03 uczniowie klas 4-8 mogli zaprezentować stroje w barwach Irlandii podczas godziny wychowawczej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły losowali kolejność, według której starsi koledzy i koleżanki brali udział w szkolnej paradzie. W oczach mieniły się wszystkie odcienie kolorów zielonego, białego i pomarańczowego, nie zabrakło trójlistnych koniczynek. Pojawiło się nawet troje leprechaunów- tym razem zamiast złota posiadali coś o wiele smaczniejszego, czym częstowali obserwujące ich osoby J. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz akrobacji oraz tańca irlandzkiego. A wszystko to w rytm skocznej irlandzkiej muzyki. Po zakończonej paradzie wszystkie klasy brały udział w głosowaniu, jako najciekawszy został wybrany występ klasy 7. Gratulujemy!

W czwartek 16.03 uczniowie klas 0-3 przebrani w barwy Irlandii udali się w poszukiwanie koniczynek. Kreatywność uczniów klasy czwartej podczas ukrywania ich nie miała granic. Koniczynki można było znaleźć na gazetce szkolnej, za firanką, a nawet przyklejone pod parapetem czy ławką. Maluchy poradziły sobie wspaniale! Wszystkie koniczynki zostały odnalezione. Klasą najaktywniejszą i najciekawiej przebraną w barwy Irlandii była nasza szkolna „zeróweczka”. Gratulujemy!

Dziękujemy za wspólne świętowanie i już przygotowujemy atrakcje na kolejny rok!