Święta majowe w świetlicy szkolnej

Dzieci prezentują swoją pracę plastyczną flaga Polski

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W trzech pierwszych dniach tego miesiąca obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii naszego państwa.

1 maja obchodzimy Święto Pracy
2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
3 maja Święto Konstytucji uchwalonej w 1791 r.
Tematyka tych świąt jest okazją do rozmów i pogadanek w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka.
W tym czasie uczniowie również aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych wspólnie wykonywali flagę z drobnych wycinanek oraz malowali i rysowali symbole narodowe. Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny o świętach majowych i słuchali pieśni patriotycznych.