III Edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

Joanna podczas konkursu

W III Edycji Gminnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, który odbył się 27.05.2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, wzięła udział uczennica naszej szkoły – Joanna Żmija. Asia chodzi do 4 klasy, a to właśnie do czwartoklasistów jest adresowany ten konkurs. W tym roku lekturą do przeczytania była ballada Mickiewicza „Pani Twardowska”. Wybór tekstu był inspirowany zgłoszeniem „Ballad i romansów” do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Jury w składzie : Małgorzata Pasternak, Danuta Tatar i Renata Żak oceniło technikę czytania oraz interpretację tekstu ballady. Asia co prawda nie otrzymała tytułu „Mistrz Pięknego Czytania”, ale została finalistką tego konkursu. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy obecnych trzecioklasistów do szlifowania umiejętności pięknego czytania.