Wernisaż wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II

Julia czytająca wiersz

W piątek 3 czerwca w Bibliotece Publicznej im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej otwarta została wystawa fotografii „Tutaj moje serce zostało na zawsze”, poświęcona związkom Jana Pawła II z Kalwarią: 25 lat temu papież Jan Paweł II przyjął tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska, 19 sierpnia minie 20 rocznica ostatniej wizyty Ojca Świętego w kalwaryjskim sanktuarium, gdzie odprawił ostatnią Mszę świętą w Ojczyźnie, 16 sierpnia 2020 roku Jan Paweł II został patronem Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podczas wernisażu głos zabierali kolejno zaproszeni goście, a pomiędzy nimi prezentowane były wiersze o tematyce religijnej oraz poezje samego Papieża. Jeden z nich odczytała uczennica naszej szkoły – Julia Stoczek. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia 2022 r.