„Przez żołądek do zdrowia”

Kolaż dzjęć ze spotkaniem z p. dietetyk

13 czerwca 2022 r. w naszej szkole gościliśmy panią dietetyk Monikę Srokę, która przeprowadziła warsztaty na temat zdrowego odżywiania z klasą 1a, 1b oraz 2. Uczniowie nauczyli się podziału produktów spożywczych, komponowali pomysły na zdrowe menu na cały dzień. Dowiedzieli się również jak istotną rolę w naszym żuciu odgrywa woda i regularne posiłki.

Ogromne poruszenie wywołały informacje o ilości cukru w produktach, po które bardzo często sięgamy na co dzień. W serku „Danio np. znajdują się 3 łyżeczki cukru, w butelce wody smakowej 4,5, a w puszce „Coca-Coli” aż 7 łyżek. Mamy nadzieję, że uczniowie nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystają w trakcie codziennych zakupów i  posiłków z rodziną.