Kangur 2022

Logo konkursu kangur

W tym roku szkolnym odbyła się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów z klas III – VIII. Uczestnicy konkursu, zgodnie z jego ideą, walczyli z zadaniami matematycznymi, a nie z innymi uczniami.

Największy sukces w tegorocznej edycji konkursu i związany z tym wynik bardzo dobry uzyskali chłopcy z klasy III: Aleksander Pacułt i Jan Wątroba. Wysokie wyniki i wyróżnienie otrzymały: Julia Budzowska z kl. VII i Gabriela Katzer z kl. VIII, której należy się szczególne uznanie. Uczennica począwszy od klasy czwartej, co roku w konkursie zdobywa wysoką liczbę punktów i dyplom. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.