Półkolonia letnia 2022

Kolaż zdjęć z p[półkolonii letnie

W dniach 27.06.2022r. – 01.07.2022r. w naszej szkole odbyła się półkolonia, w której wzięło udział 20 uczniów wraz z dwoma opiekunami Panią Katarzyną Janociak oraz Karoliną Zając. Wielu z Państwa śledzi naszą stronę na facebooku, ale chcieliśmy również tutaj przekazać jak dobrze bawiły się dzieci, co można zobaczyć na zdjęciach. Półkolonia finansowana była ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W ciągu tych pięciu dni, dzieci przeniosły się we wszystkie zakątki świata. Poznały różne gatunki zwierząt , których nie spotykamy na co dzień– wyjazd do ZOO w Krakowie, oraz zobaczyły jak żyją ludzie w najbiedniejszych rejonach świata. Dzięki tym wycieczkom uświadomiły sobie, że żyją w jednym z najbogatszych krajów i że bardzo ważne jest szanowanie innych ludzi oraz tego co posiadają.

Był czas na zwiedzanie, ale też znalazła się chwila na trochę odpoczynku, który uwieczniliśmy filmem „Buzz Astral” w Centrum Kultury w Wadowicach.

Podczas półkolonii odbyły się dwa rodzaje warsztatów, jednymi z nich były zajęcia artystyczne podczas, których stworzyliśmy piękne mandale, obrazki koralikowe a także bransoletki, łańcuszki oraz kolczyki. Drugie warsztaty był pełne witamin, gdyż dzieci nabyły umiejętność kiszenia warzyw oraz samodzielnie  zakisiły warzywa oczywiście poprzedzając tę czynność degustacją.

Cały tydzień był pełen wrażeń, pozytywnych emocji, ale także bogaty w naukę, która na pewno się wszystkim przyda.

Życzymy Państwu wspaniałych wakacji i nie możemy doczekać się kolejnej półkolonii.