Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Dlatego też, na początku każdego roku szkolnego, jednym z pierwszych gości odwiedzających naszą szkołę jest przedstawiciel policji.  Nie inaczej było w tym roku. Naszą szkołę odwiedził aspirant sztabowy Zbigniew Przybek, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.

Poruszony został też temat bezpiecznego korzystania z roweru oraz hulajnogi podczas jazdy po drogach publicznych.

Spotkanie z uczniami było doskonałą okazją do zaprezentowania zawodu policjanta. Zajęcia bardzo spodobały się wszystkim uczniom. Aktywnie brali w nich udział zasypując prowadzącego policjanta licznymi pytaniami. Kto wie, być może za kilka lat, któryś z naszych uczniów odwiedzi naszą szkołę z podobną prelekcją?