Piknik „Jesienne przysmaki” – relacja

Kolaż zdjęć z Pikniku Rodzinnego Jesienne Przysmaki

W niedzielne popołudnie (25 września) podwórko Szkoły Podstawowej w Brodach pachniało jesienią, a to za sprawą: ciast z darów jesieni (w konkursie zwyciężyło marchewkowo-orzechowe. Walory ciast oceniało Jury, w składzie którego byli: Burmistrz Miasta Kalwaria – dr hab. inż. Augustyn Ormanty, radni z Brodów – p. Paweł Hebda oraz p. Jarosław Lenik, p. Alicja Opyrchał,  Dyrektor szkoły p. Małgorzata Prażnowska, słynąca ze swych wypieków p. Izabela Grygiel, anglistka p. Aldona Wiśniewska oraz wikary brodzkiej parafii o. Tomasz Kaczmarczyk), zupy dyniowej, pieczonych ziemniaków i kiełbasek jak z ogniska, przy wtórze dzieci, które śpiewały piosenki o zbieranych w ogrodach warzywach – jednym słowem: odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Jesienne przysmaki”.

Tych przysmaków było naprawdę dużo. Można było: robić warzywno-owocowe figury, spróbować swych sił w znajomości nazw w językach angielskim i ukraińskim, rozpoznać warzywa tylko poprzez dotyk, zagrać w szach czy pobiegać, gdy już żołądek został napełniony (np. pizzą, którą można było zjeść na czas), od punktu do punktu gry terenowej lub na torze przeszkód.

Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa, na zakończenie której odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez liczne grono darczyńców. Pokaz swoich umiejętności dali też strażacy – młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt. Młodsi uczestnicy pikniku ustawiali się w długiej kolejce do p. Doroty Węgreckiej-Wójcik, by odejść z pomalowaną fantazyjnie twarzą.

W czasie pikniku można również było wesprzeć Zosię, która walczy z SMA i zbiera na operację.

Atrakcji przygotowanych przez szkolną Radę Rodziców było mnóstwo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a piknik opuścić nie tylko z zakupionymi fantami z loterii, ale także przetworami na zimę. Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania się w tak licznym gronie. Rada Rodziców dołożyła wszelkich starań, by było ciekawie, smacznie, rodzinnie.

Sponsorzy Pikniku Przysmaki Jesieni 2022:

 • Mazuga Elżbieta i Łukasz
 • Kott Malwina i Sławomir
 • Turczyński Andrzej i Barbara
 • Kotyrba Paulina i Łukasz
 • Makijewscy Ewa i Mikołaj
 • Dragan Magdalena i Andrzej
 • Marcelina Góralczyk- Pacułt
 • Grodecki Wojciech i Iwona
 • Katzer Joanna i Marcin
 • Gielas Magdalena i Leszek
 • Wypiór Anna i Marcin
 • Stoczek Małgorzata i Paweł
 • Biela Magdalena i Piotr
 • Wicher Ewelina
 • Filipiak  Anna i Paweł
 • Sarapata Katarzyna
 • Pizzeria u Jacka
 • Bank Spółdzielczy
 • Andrzej Filipiak
 • Ebata
 • Adamczyk Mariusz
 • Sparzyński Agnieszka i  Łukasz
 • Kędziora Karolina i Piotr
 •  Kosek Agnieszka i Mateusz
 • Moskała Anna i Andrzej
 •  Dostal  Jania  i Krzysztof
 • Mierniczak Sylwia i Michał
 • Odrobina Dorota i Bogusław
 • Lakiernia meblowa Kowalczyk i Suchan
 • Interpak
 • Paweł Żak
 • Alina Skowronek – Mediday
 • Stawowy Magdalena i Sebastian
 • Krzysztof Studnicki – studio treningowe Ichtis
 • Ramz Marta i Roman
 • Walczak Elżbieta i Paweł
 • Grabysa Małgorzata i Roman
 • Góralczyk Zofia
 • Zając Sabina 
 • Jarguz Joanna i Mariusz
 • Dostal Emilia