Nasi uczniowie wzięli udział w 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kino Dzieci

Kolaż zdjęć z wyjazdu

W piątek 30 września 2022r. po lekcjach kinomani z klas 1-4 uczestniczyli w pokazie  filmów z Konkursu Głównego 9. edycji Festiwalu Kino Dzieci w kinie KIKA w Krakowie. Na ekranie mogliśmy obejrzeć film „Detektyw Bruno”.

Jest to przygodowa i romantyczna komedia o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Dla każdego z nich okaże się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej, niż myślisz.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!*

Po seansie uczniowie wzięli udział w głosowaniu w plebiscycie na nagrodę publiczności w tegorocznym festiwalu.

*źródło:vod.pl

Kolaż zdjęć z wyjazdu