Odblaskowa szkoła

Uczniowie przechodzą w kamizelkach odblaskowych przez przejście dla pieszych

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brodach kolejny raz przystąpiła do małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

Celem akcji jest promowanie wśród uczniów idei korzystania z elementów odblaskowych, a także uzmysławia, że obowiązek noszenia elementów odblaskowych zmniejsza zagrożenia wypadków drogowych z udziałem pieszych. Zaangażowanie szkoły w konkursie umożliwia pokazanie, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Uczniowie przechodzą w kamizelkach odblaskowych przez przejście dla pieszych