Bajeczny piątek w naszej szkole

Kolaż zdjęć z dnia postaci z bajek kl. 4

Powoli staje się coroczną tradycją, że Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w szkole w Brodach świętuje się hucznie. Tak było i w tym roku – 4 listopada 2022 r. działy się rzeczy bajeczne.

Na szkolnych korytarzach można było sprawdzić swój stan wiedzy o bajkowym świecie, biorąc udział w quizie; w odpowiedziach pomagały stworzone na ten dzień plakaty informujące o bajkach. Quizy były dostosowane do wieku uczestników, a każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na pytania, otrzymywał słodką nagrodę.

Odbył się również kiermasz bajecznych słodkości, na który ciasta, ciasteczka, babeczki dostarczyli uczniowie z rodzicami – były naprawdę pyszne, a ilość przyprawiała o zawrót głowy.

Uczniowie wzięli również udział w międzyklasowym konkursie na najliczniej przebraną klasę. W tym roku walka była zacięta i  1 miejsce ex aequo  otrzymały: klasa 3, 2b oraz oddział „0”– w tych klasach przebrali się wszyscy uczniowie oraz wychowawcy. Klasa 3 oraz oddział „0” swoje nagrody niespodzianki otrzymają w nadchodzący poniedziałek, a w ręce klasy 2b trafiła nagroda w postaci – UWAGA, UWAGA- 3 kilogramów kiszonej kapusty. Okazało się, że wielbicieli kwaśnych smaków jest w klasie dosyć sporo. Warto wspomnieć, że kapusta kiszona jest bogatym źródłem witaminy C, która wpływa między innymi na odporność, a tę w okresie jesiennym trzeba wzmacniać.

Radosną atmosferę święta dopełnił taneczny flash mob. Uczniowie zatańczyli wspólnie „Makarenę”.

Na długiej przerwie zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w challengu „Belgijka z Zosią”, do której zostaliśmy nominowani przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Każdy, kto wziął udział w tańcu, wpłacił min. 1 zł na konto zbiórki dla Zosi Pająk ze Skawinek chorej na SMA. Zebraliśmy 460 zł.  Z kolei my nominujemy do challengu Szkołę Podstawową im. ks. Leona Benke w Kleczy Dolnej.

Celem dzisiejszych obchodów była promocja czytelnictwa, integracja międzyklasowa oraz rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

Dorota Węgrecka-Wójcik