Konkursy „Dla Niepodległej”

Kolaż zdjęć z konkursu pieśni patriotycznych 2

W naszej szkole powoli stają się tradycją konkursy związane z odzyskaniem niepodległości: historyczny oraz pieśni patriotycznej. Obydwa konkursy organizowane są w ramach projektu „Dla Niepodległej”. Uczniowie każdej klasy przygotowują wybrany utwór, który wykonują w ramach konkursu pieśni; przypominają sobie także ważne wydarzenia, poprzedzające ten radosny dzień z listopada 1918 r.

Konkurs pieśni patriotycznej odbył się 9 listopada i stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Uczestniczyły w nim nie tylko całe klasy, ale także kilku uczniów, którzy solowo zaśpiewali lub zagrali na instrumentach znane utwory patriotyczne. Uczestnicy zaprezentowali bardzo zróżnicowane utwory: od najbardziej popularnych pieśni legionowych przez tradycyjne i ludowe aż po piosenki współczesne.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pani Dyrektor mgr Małgorzata Prażnowska, nauczyciel muzyki mgr Izabela Budzowska oraz O. Filip (o którym zapewne nie wszyscy wiedzą, że czasem bywa organistą w klasztorze OO. Bernardynów w Kalwarii!).

Konkurs historyczny odbył się 10 listopada w formule online. Reprezentanci  klas 4- 8 rozwiązywali test wiedzy o okolicznościach odzyskania niepodległości oraz bohaterach wydarzeń sprzed 104 lat.

Poniżej wyniki konkursów:

konkurs pieśni patriotycznej:

młodsza grupa wiekowa:                               starsza grupa wiekowa:

I miejsce – klasa 2b                                       I miejsce – klasa 4

II miejsce – klasa 1b                                      II miejsce – klasa 7

III miejsce – klasa 3                                      III miejsce – klasa 6b

wyróżnienie – „0”

indywidualnie:

równorzędne wyróżnienia otrzymali: Emila Dawid (klasa 4), Zuzanna Sarapata (klasa 4), Natalia Lelek (klasa 4), Antoni Mentel (klasa 6a)

Zwycięzcy konkursu wystąpili podczas uroczystej akademii z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

konkurs historyczny:

I miejsce – Franciszek Lenik (klasa 4)

II miejsce ex aequo Kacper Kowalski (klasa 6a) oraz Zofia Janiczak (klasa 8)

wyróżnienia: Jakub Błachut, Adrian Firek, Filip Ramz, Krzysztof Kapanowski – wszyscy uczniowie z klasy 6b.

Uczestnicy konkursu historycznego oraz wyróżnieni soliści w konkursie pieśni patriotycznej w nagrodę pojadą w maju lub czerwcu na wycieczkę do Krakowa.

Maria Garlacz, Izabela Budzowska