„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

grafika-do-konkursu

Drugi rok z rzędu bierzemy udział w konkursie „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”  Organizatorem konkursu jest Małopolska Policja, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i partnerzy. Konkurs ma na celu  dotarcie do jak największego grona odbiorców – seniorów, narażonych na bezduszne działania oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia.

Konkurs jest realizacją jednego z elementów podpisanego w 2020 roku porozumienia zawartego pomiędzy Panią Martą Malec-Lech Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego a Komendantem Wojewódzki Policji w Krakowie – inspektorem Romanem Kusterem obejmującym współpracę przy realizacji zadania „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Do udziału w projekcie włączyli się również Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty obejmując wydarzenie Honorowym Patronatem oraz Pan Mariusz Bartkowicz – Prezes Zarządu Radia Kraków S.A. udzielając Patronatu Medialnego.

Uczniowie poprzez swoje prace prezentują metody działania oszustów i sposoby ich unikania.

Konkurs jest również apelem do wszystkich młodych ludzi o przekazanie ostrzeżeń seniorom ze swoich rodzin oraz seniorom mieszkającym w sąsiedztwie. Im więcej seniorów będzie świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

Praca konkursowa uczennicy z 1a
Hanna Mentel klasa 1a
Praca na konkurs uczennicy 1a
Angelika Rozum klasa 1a