Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Kolaż zdjęć z akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

21 listopada obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Data ta upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku ten wyjątkowy dzień upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

Z tej okazji w naszej szkole chętni uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko- kolor ten jest symbolem solidarności z wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa są łamane. Przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także w ten sposób obchodzili ten dzień. Ponadto uczniowie i uczennice klasy 8 w ramach projektu z WOS-u przypomnieli wszystkim uczniom o osobach na terenie szkoły i poza nią, które świadczą pomoc dzieciom oraz przygotowali ulotki związane z tym tematem.