Dzień Języków Obcych

Kula ziemska z flag

Hello! Oi! Ciao! Γεια σου! Moikka! こんにちは!

Welcome to our Sports Day of Languages!

Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dotąd niespotykanej formie obchodów Dnia Języków- tym razem w sportowej odsłonie. Troje uczniów klasy 8 okazało się fantastycznymi aktorami odgrywając scenkę, która wszystkim udowodniła, że naprawdę warto uczyć się języków, nie tylko dla ocen.

Przedstawiciele klas od 4 do 8 prezentowali informacje o sportach jednego z wylosowanych krajów: Brazylii, Finlandii, Grecji, Japonii, Kanady i Włoch. Mieliśmy możliwość usłyszeć różne zwroty i wyrażenia w języku danego kraju. Widowni zaimponował dialog przeprowadzony w języku japońskim – uczennice brzmiały, jakby urodziły się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dowiedzieliśmy się zaskakujących informacji i ciekawostek o popularnych dyscyplinach sportowych i sławnych sportowcach z przeróżnych dziedzin. Uczniowie do występów przygotowali się bardzo starannie, założyli różne stroje i przebrania, przynieśli ze sobą flagi, zdjęcia, plakaty, a nawet przekąski. Demonstrowali również swoje talenty sportowe – świetnie radzili sobie z piłką nożną, koszykową, siatkową czy w pokazie karate. Obejrzeliśmy nawet pokazy olimpijskich dyscyplin- przeciągania liny, zapasów i skoku w dal.

Po prezentacjach klas wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły zostali zachęceni do aktywnego, zdrowego stylu życia. Stało się to za pomocą wiersza „If you want to keep fit” odczytanego przez ucznia klasy 5, oraz piosenki „Keep healthy” zaśpiewanej przez klasę 3.

Liczymy, że dzisiejsze atrakcje skutecznie zmotywowały uczniów do nauki języków oraz aktywności sportowej, sami mogli się przekonać, że te dwie czynności przynoszą same korzyści.

Dziękujemy za udział i już zapraszamy na Dzień Języków w przyszłym roku szkolnym!