Z wizytą w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Zdjęcie klasowe na wystawie MOCAK - literki

1 grudnia siódmoklasiści i ich kilka koleżanek z klasy ósmej wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

W muzeum wzięliśmy udział w warsztatach „Sztuka uważnego patrzenia”. Podczas zajęć zwiedzaliśmy wspólnie Kolekcję MOCAK-u. Przy wybranych pracach wykonując krótkie ćwiczenia (dyskusje, drobne działania plastyczne lub koncepcyjne). Najwięcej uwagi poświeciliśmy dziełom Stanisława Dróżdza „Między”, „Factory 2” Krystiana Lupy oraz instalacjom różnych współczesnych artystów prezentowanych na wystawie „Dialog z przestrzenią”.

Podczas zajęć młodzież pogłębiła wiadomości o omawianych na zajęciach plastyki  różnorodnych formach dzieł sztuki współczesnej.

Po zaspokojeniu potrzeb estetycznych przyszedł czas na zaspokojenie potrzeb ciała. W tym celu udaliśmy się do pobliskiej pizzerii, w której przy posiłku mogliśmy porozmawiać o naszych spostrzeżeniach dotyczących wizyty w muzeum.

Zadowoleni wróciliśmy do Brodów.