8 marca – Dzień Kobiet

Przedstawiciele SU w Dniu Kobiet wręczają słodycze

W imieniu wszystkich mężczyzn z naszej szkoły dziękujemy Wam drogie Panie i drogie Koleżanki za to, że jesteście, że niczym promień słońca rozświetlacie nam każdy dzień, bo bez Was, zwyczajnie, żyć niepodobna.

Życzymy wszystkim Paniom, by odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich sobie osobach – siłę i piękno, w otaczającym świecie – radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach – wielkość natchnienia, a w sobie – miłość. Wszystkiego najlepszego.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego 

Wybitny polski poeta Edward Stachura napisał o kobiecie:

„To ona przywraca powietrzu barwę i ustanawia ład.
To dzięki niej z popiołów, zgliszcz i mgły wstaje świt.
To dzięki niej trwa miłość.
To ona trzyma nas na ziemi i wznosi do nieba”.

Niech ta poetycka strofa będzie przesłaniem i inspiracją dla nas wszystkich, by szanować i traktować po partnersku każdą kobietę.

Poniżej prezentujemy fotorelacje z obchodów Święta Kobiet w naszej szkole, którym towarzyszyła okolicznościowa audycja radiowęzła, życzenia i symboliczne upominki dla żeńskiej części społeczności szkolnej.