Szkolny Dzień Talentów 2023

Wszyscy uczestnicy Szkolnego Mam Talent

21 marca 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny w sposób nietypowy. Budząca się do życia natura zainspirowała nas do prezentacji wzrostu i rozwijania się talentów naszych uczennic i uczniów. W związku z tym zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Talentów.

Nie stało się to jednego dnia, bo już miesiąc wcześniej Samorząd Szkolny zbierał zapisy do prezentacji. Mogliśmy więc dzisiaj zobaczyć wystawę prac plastycznych uczniów, którzy zgłosili swój talent plastyczny, a także w sali gimnastycznej występy wokalne, muzyczne, układy taneczne, triki sportowe i umysłowe. W trakcie występów obejrzeliśmy ponad 40 uczniów solo lub też w grupach. Show podzielony był na dwie części. W trakcie przerwy pomiędzy nimi można było spróbować „Słodkich talentów” czyli ciast przyniesionych na szkolny kiermasz przez uczniów. Występy uczniów bardzo się podobały. Widać było, że włożyli w nie dużo pracy i zaangażowania. Niestety były i takie osoby, który ze względu na kontuzję, która przydarzyła się dzień lub kilka dni przed występem nie mogły zaprezentować swoich umiejętności. Mamy zatem nadzieję, że Natalia Knapek i Karolina Brózda oraz Hania Mierniczak pokażą nam swoje talenty za rok. Na koniec prezentacji wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Wręczone zostały także nagrody w 2 kategorii wiekowej szkolnego konkursu literackiego „Siedzę w domu i… piszę”, w którym dwie pierwsze nagrody ex aequo otrzymali Zofia Janiczak z klasy 8 i Antoni Mentel z klasy 6a.Uczniowie, którzy zaprezentowali talenty: Aleksander Pacułt, Miłosz Opalińśki, Angelika Rozum, Zuzanna Woźniak, Hanna Żmija, Marcelina Łuczak, Katarzyna Pasternak, Nikola Milka, Kornelia Górnisiewicz, Laura Lawendowska, Lilianna Szypulska, Karol Talaga, Julia Pawlik, Oskar Walczak, Natan Merak, Oleh Andruhiv, Lena Surówka, Klaudia Karelus, Hanna Luzarowska, Jan Wątroba, Zuzanna Kalinowska, Filip Wątroba, Oliwia Lawendowska, Paulina Kedziora, Kajetan Zając, Wiktoria Zaręba, Kornelia Mazuga, Hanna Mlak, Oliwia Pacut, Eliza Znajdek, Zuzanna Sarapata, Klaudia Burkot, Oliwia Lawendowska, Alicja Baran, Nikola Kaczor, Klaudia Górnisiewicz, Sandra Wojewodzic, Martyna Dostal, Krzysztof Jarguz, Anna Gałat, Malika Dyrcz, Alan Kwiatek, Antoni Mentel, Zuzanna Wyka, Julia Tabak, Barbara Janczar, Kornelia Mrowiec, Julia Cieciak, Hanna Mentel, Nikola Zyzak, Karolina Katzer.

Poniżej prezentujemy fotorelację z dzisiejszego święta.