Apel z okazji rocznicy katyńskiej

Kolaż zdjęć z apelu

 „Tej nocy zgładzono wolność
W katyńskim lesie…”

Powyższe słowa wybrzmiały dzisiaj w naszej szkole podczas akademii upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskiej. Uroczystość rozpoczęła się na szkolnym dziedzińcu, gdzie znajduje się symboliczny kamień i ziemia z lasu katyńskiego. Harcerze pełnili tam honorową wartę, na maszt została wciągnięta biało-czerwona flaga, odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i uczczono poległych minutą ciszy .

Następnie w sali gimnastycznej uczniowie klas szóstych przypomnieli słuchaczom tragiczne losy oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej, którzy zostali zamordowani na „nieludzkiej ziemi”. Apel uświetniła nostalgiczna i wzruszająca piosenka „Biały krzyż” w wykonaniu uczniów z młodszych klas. Dekoracja z motywami brzóz i ptaków w narodowych barwach, dodała uroczystości patosu i symbolicznego znaczenia.