„Sprzątamy dla Polski” – akcja sprzątania świata

Uczniowie podczas akcji sprzątania świata

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie to jest związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, które przypadają na 22 kwietnia.

Dbanie o środowisko to nasz obowiązek. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania świata. Udało się posprzątać najbliższą okolicę i zebrać kilkanaście worków śmieci. Uczniowie klasy II tworzyli tworzyli również plakaty z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Dziękujemy Pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska za pomoc w organizacji akcji.

Plakat akcji #sprzątamydlaPolski