Modele edukacyjne

Warsztaty

Dziś uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu: fizyki, mechaniki, logiki i historii. Zaprezentowane modele edukacyjne bazowały na projektach Leonarda da Vinci. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się ze zjawiskami występującymi w otaczającym nas świecie.

Największą zaletą warsztatów była możliwość poznawania świata nauki w sposób inspirujący, obrazowy, praktyczny i namacalny. Uczniowie mogli samodzielnie dotykać i konstruować oraz świetnie bawić się, nawet nie zdając sobie sprawy, że zdobywają wiedzę, którą w przyszłości wykorzystają. Podczas warsztatów dzieci i młodzież zapoznała się np.: z działaniem łożyska, siły odśrodkowej, wiatromierza, zmechanizowanego młota, nadproża łukowego, mostu ratunkowego, zjawiska Peltiera, zjawiska Seebecka, zamkowej ściany obronnej, dźwigni, maszyn prostych, pracy podstawowych elementów elektronicznych, działania siłownika, podstawy pneumatyki i hydrauliki, działania pantografu oraz wielu innych.