„Przez żołądek do zdrowia”

młodsze dzieci wykonują zadania dotyczące zdrowego żywienia

29 maja 2023 r. w naszej szkole gościliśmy panią dietetyk Monikę Srokę Projekt Zdrowie Sucha Beskidzka, która przeprowadziła warsztaty na temat zdrowego odżywiania z klasami pierwszymi oraz poprowadziła prelekcję dla uczniów klas 4-8.

Uczniowie nauczyli się podziału produktów spożywczych, komponowali pomysły na zdrowe menu na cały dzień. Dowiedzieli się również, jak istotną rolę w naszym żuciu odgrywa woda i regularne posiłki. Ogromne poruszenie wywołały informacje o ilości cukru w produktach, po które bardzo często sięgamy na co dzień. W serku „Danio” np. znajdują się 3 łyżeczki cukru, w butelce wody smakowej – 4,5, a w puszce „Coca-Coli” aż 7 łyżek. Mamy nadzieję, że uczniowie nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystają w trakcie codziennych zakupów i posiłków z rodziną.