Wycieczka klasowa do Wrocławia

Aula Leopoldina - uczniowie podczas zwiedzania z przewodnikiem - kolaż zdjęć

O tym, jak piękny jest Wrocław, mieli możliwość przekonać się uczniowie klas szóstych i siódmej na początku czerwca. Trzydniowy pobyt pozwolił im na poznanie najbardziej charakterystycznych i cennych zabytków stolicy Dolnego Śląska, jak też perełki wśród polskich zamków – Mosznej.

W czasie wycieczki, która odbyła się w dniach: 4-6.06. tego roku, uczniowie zwiedzili: Panoramę Racławicką, Katedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, Rynek z charakterystycznym późnogotyckim Ratuszem (Rynek zarówno w dzień, jak i późnym wieczorem), Uniwersytet Wrocławski i słynną Aulę Leopoldina, Wieżę Matematyczną, Ossolineum, Halę Stulecia, Iglicę, Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę, ogród japoński oraz najstarszy w Polsce ogród zoologiczny i Afrykarium. Miejsce noclegowe, czyli hostel „Mleczarnia”, znajduje się w modnej ostatnio dzielnicy miasta, w której jeszcze do II wojny światowej królował hebrajski lub jidysz. Obok znajduje się Synagoga pod Białym Bocianem, której nie udało się, niestety, zwiedzić w środku. Uczniowie zobaczyli za to Muzeum „Pana Tadeusza”, w którym mogli sobie jedni przypomnieć treść epopei narodowej, inni poznać epokę, bohaterów oraz postać samego autora. Do niektórych zakątków Wrocławia zaprowadziły uczestników krasnoludki, które upodobały sobie to miejsce. Niektóre z nich mają twarze znanych Polaków, jak na przykład profesora polszczyzny: Jana Miodka. Jeden wieczór poświęcony był oglądaniu miasta z wysoka – z 49. piętra drapacza chmur Sky Tower, będącego najwyższym budynkiem w mieście. Co ciekawe, jest on najwyżej położonym punktem widokowym w Polsce. Drugi z kolei wieczór wycieczki uczniowie spędzili tuż przy Hali Stulecia, gdzie od czerwca 2009 roku działa Fontanna Multimedialna. Ma powierzchnię bliską hektara, 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych, które mogą wystrzelić wodę na wysokość aż 40 metrów. Światło i woda w połączeniu z muzyką tworzą widowiskowe prezentacje. Tłem dla wodnego spektaklu, który obejrzeli szósto- i siódmoklasiści, była muzyka filmowa.