Trzydniowa wycieczka klasy 8 w Tatry

widok na tatrzańską halę

3 dni to stanowczo za mało, żeby poznać Tatry. To jednak wystarczający czas, by się nimi zachwycić. Mogła się o tym przekonać 8 klasa, która wyjechała do Bukowiny Tatrzańskiej na wycieczkę. Te trzy dni (4-6 października) miały jeszcze posmak lata: ciepłe, słoneczne, z błękitnym niebem.

Ósmoklasiści zdobyli: Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.), Nosal (1206 m n.p.m.) oraz Kopieniec (1328 m n.p.m.). Przeszli wspólnie kilka dolinek, w tym jedną z popularniejszych: Kościeliską, z której weszli do Jaskini Mroźnej. Po dwóch dniach chodzenia po szczytach wizytę w Termach BUKOVINA potraktowali niemal jak lekarstwo.
Nie można nie wspomnieć o miejscu, gdzie nocowali: wybrali bowiem willę w stylu zakopiańskim, z przedwojenną tradycją oraz niepowtarzalnym wystrojem pokoi. „Alta” pozostawiła niezatarte wspomnienia kojarzące się nie tylko ze smacznymi posiłkami, ale też z blaskiem ogniska, przy którym w pierwszy wieczór bawili się uczniowie klasy ósmej i ich opiekunki: wychowawczyni Iwona Niedźwiedź oraz pani Katarzyna Janociak.